CO2 laser SmartXide 2 - Laserové odstraňování kožních výrůstků, frakční resurfacing - omlazování pokožky, léčba jizev po akné, redukce solárních pigmentací

Jde o zákroky prováděné laserem SmartXIDE 2 DOT/RF. Tento italský laser, firmy DEKA, je první laserem , který v sobě kombinuje laserovou CO2 technologii se zdrojem radiofrekvenční energie. Tato kombinace umožňuje na poli estetické chirurgie zlepšit výsledky prováděných zákroků, zmenšuje otok a zarudnutí pokožky , zrychluje rekonvalescenci a tím i výpadek z pracovních a i běžných aktivit.
Kožní výrůstky i mateřské znaménka jsou před odstraněním vyšetřeny pomocí dermatoskopem.
V určitých případech je možné po odstranění útvaru materiál odeslat k histologickému vyšetření.

Z dermatochirurgických zákroků tímto laserem odstraňujeme kožní znaménka a výrůstky. Odstranění je provedeno takzvanou vaporizací - odpařením znaménka. Spodina po odpaření zaschne , vytvoří se jemná krusta a po čase nová pokožka, jejíž zpočátku červená barva postupně vybledne. Není tedy nutné žádné šití a vyndávání stehů. Vaporizace je jednoznačně šetrnější než občas používaná elektrokoagulace znamének. Před každým ošetření znaménko prohlédne kožní lékařka a rozhodne , zda je nutné histologické vyšetření. Laserovým parskem je možné znaménko odříznout od spodiny a poslat na histologické vyšetření.

K estetickým zákrokům patří takzvaný frakční resurfacing pokožky, který slouží k invazivnímu omlazení pokožky , redukci vrásek a jizev po akné. Nejčastěji v oblasti obličeje, krku, dekoltu. Je možné redukovat nadměrné jizvy po úrazech či operačních zákrocích, dále redukce solárních a jiných pigmentových skvrn. Kromě zdroje radiofrekvenční energie má tento špičkový laser mnoho inovativních funkcí, jako SmartStack, která zlepšuje preciznost vaporizace a lépe kontroluje termální efekt na okolní tkáně, PSD Technology umožňuje optimálně nastavit délku, tvar a energii laserového pulsu.

Frakční CO2 laser
Frakční CO2 laser vyzařuje mřížku laserových paprsků. Po zákroku je kůže zarudlá a během několika dnů dochází k olupování kůže a tvorbě stroupků. Poté se objevuje omlazená pokožka se zlepšenou texturou a barevně sjednocená. Během několika týdnů pokračuje novotvorba kolagenních vláken a vypínání pokožky. Ošetření frakčním CO2 laserem má liftingový efekt, zjemňuje vrásky, odstraňuje pigmentace, podporuje stahování póru, odstraňuje jizvy a strie.
Je možné zvolit intenzitu i hloubku ošetření od laserového peelingu až po laserový resurfacing.
Výhodou je i možnost cíleného ošetření vrásek v oblasti očních víček (tzv. Madona lift) a vrásek kolem rtů.
Před ošetřením je aplikována lokální anestetikum ve formě krému, počas zákroku je cítit lehké pálení.
Po laserovém zákroku je nutná pečlivá ochrana proti UV záření.

Rádiofrekvenční ošetření
Při radiofrekvenčním ošetření je podkožní vrstva kůže rovnoměrně zahřívána a povrchová vrstva kůže regenerována. Energie se dostává do hlubších vrstev tkáně, kde dochází ke stimulaci kolagenních vláken a zvýšené produkci kolagenu.
Ošetření umožňuje opětovné zpevnění pleti obličeje, a tím i korekci vrásek.
Efekt je patrný brzy po ošetření, které se však musí několikrát opakovat.

 

   
   
   

 

Spektrum zákroků

Chci se objednat

OFA

Je čas na dárkové poukazy!

Info na tel.
606 285 110