Pár slov o elastických, kompresivních punčochách

Elastické punčochy II. kompresivní třídy jsou důležitou součástí konzervativní léčby téměř všech žilních chorob. Velmi často je jejich význam podceňován a řada jiných léčebných metod je preferována místo kompresivní léčby (nejčastěji medikamentózní léčba).

Principem kompresivní léčby elastickými punčochami je graduovaná komprese, která zmenšuje stagnaci žilní krve a mízní tekutiny v dolních končetinách, zrychluje žilní cirkulaci.

Elastické punčochy nejen zmírňují klinické příznaky žilního městnání (tlak a napětí v dolních končetinách, bolest a otoky), ale také zabraňují zhoršování a progresi křečových žil. Jsou nutnou součástí léčby žilních trombóz a stavů po trombotických příhodách.

V současné době jsou na trhu elastické punčochy, které svojí kvalitou vyhovují zásadám kompresivní léčby a zároveň se stávají módním doplňkem, který lze používat při denním nošení. V naší ambulanci jsou používány elastické punčochy německé firmy Ofa Bamberg, které splňují kvality komprese, jsou komfortní pro denní nošení a splňují estetické požadavky.

Ke stažení:

Kompresivní punčochy

Spektrum zákroků

Chci se objednat

OFA

Je čas na dárkové poukazy!

Info na tel.
606 285 110