Laserové epilace – redukce nežádoucího ochlupení

V současné době patří laserové epilace k nejúčinějším metodám, kterými lze redukovat nežádoucí ochlupení ve všech lokalitách. Mezi nejčastrěji ošetřované oblasti patří horní ret a brada, podpaží, třísla (bikini line). Bez problému lze epilovat chloupky v nose a uších, okolo prsních dvorců. Dále i celé partie jako jsou záda, hrudník a dolní končetiny. Principem zákroku je termická destrukce (tepelné poškození) vlasové cibulky. Laserový paprsek je vychytávám pigmentem, který je uložen ve vlasových cibulkách tmavých vlasů. Vlasové cibulky světlých, šedivých a rezavých vkasů mají pigmentu minimum, a tudíž u tohoto ochlupení je efekt epilace chabý. Kromě toho je laserový paprsek účinný na vlasové cibulky, kde je chloupek v aktivní fázi růstu. Na další dvě fáze je laser neúčinný. To je důvod, proč je nutné absolvovat laser v několik sezeních tak, aby bylo ošetřeno co největší množství chloupků. V odborné literatuře se udává průměrný počet laserových ošetření 6-12.

Počet sezení a účinnost laserového ošetření ovlivňuje celá řada faktorů. Nejdůležitější z nich jsou fototyp pokožky, typ a barva chloupku, hormonální změny organismu. Také samozřejmě záleží jaký typ laseru je používán. Mezi nejefektivnější lasery jsou řazeny alexandritové lasery, s vlnovou délkou 755 nm a diodové klasery s vlnovou délkou 806 až 810 nm. U těchto laserů byly prokázány dlouhodobé účinky laserové epilace. Ostatní zařízení, často používané IPL (intezivní pulsní světla) v kosmetických zařízeních a domácích IPL, jsou méně účinná, bez prokazatelných dlouhodobých účinků na redukci růstu ochlupení. Domácí IPL světla spíše zpomalují růst chloupků v době jejich užívání.

V našem zařízení se věnujeme laserovým epilacím takřka 10 let. Laserové epilace jsme prováděli řadou laserů a dlouho jsme vybírali laser, který by byl velmi efektivní a zároveň komfortní a málo bolestivý při ošetření. Laserm, který se nám takto osvědčil, je alexandritový laser od renomované americké firmy Candela, s vlnovou délkou 755 nm, laser GentleLASE. Zároveň je laser velmi bezpečný a je vybaven chladícím systémem, kdy chladící spray je vstřikován na povrch pokožky během laserového zákroku tak, aby povrch pokožky byl co nejméně traumatizován průchodem laserového parsku. Tento laser je v naší ambulanci používán od září 2015.

V našem zařízení je možné provádět i epilaci u tmavých fototypů IV a V, kde je nutné použít lasery s vlnovou délkou 1064 nm. Na tytio fototypy používáme laser opět od firmyCandela - laser Gentle YAG.

Jaká by měl být příprava pokožky na laserové ošetření a jaké je péče o pokožku po laseru?

  • Před laserovou epilací by pokožka neměla být opálená.
  • Chloupky by se neměly 4-6 týdnů vytrhávat pinzetou, odstraňovat voskem nebo chemicky.
  • K zákroku je vhodné ochlupení zastřihnout nebo oholit do délky chloupku okolo 1 mm a méně.
  • V den zákroku nemazat na pokožku žádný krém.

Po zákroku je nutné zabránit působení UV paprsků na ošetřenou lokalitu, zákaz slunění a solaria na 4-6 týdnů. Pokud bude ošetřená oblast vystavována UV zářením, je nutné používat opalovací krémy s vysokým faktorem - nejlépe 50. Ošetřená oblast může být po laseru lehce zarudlá, s lehkým otokem v okolí chloupků. Ošetřenou krajinu je možno chladit gelovými polštářky. Den po laseru je možno použít na pokožku šetrný make up.

Epilace kosmetickým laserem

Spektrum zákroků

Chci se objednat

OFA

© 2021 ART&VEN | Administrace | Mapa stránek
webdesign: Crespo, s.r.o.

Je čas na dárkové poukazy!

Info na tel.
606 285 110