Laserové epilace – redukce nežádoucího ochlupení

V současné době patří laserové epilace k nejúčinějším metodám, kterými lze redukovat nežádoucí ochlupení ve všech lokalitách. Mezi nejčastrěji ošetřované oblasti patří horní ret a brada, podpaží, třísla (bikini line). Bez problému lze epilovat chloupky v nose a uších, okolo prsních dvorců. Dále i celé partie jako jsou záda, hrudník a dolní končetiny. Principem zákroku je termická destrukce (tepelné poškození) vlasové cibulky. Laserový paprsek je vychytávám pigmentem, který je uložen ve vlasových cibulkách tmavých vlasů. Vlasové cibulky světlých, šedivých a rezavých vkasů mají pigmentu minimum, a tudíž u tohoto ochlupení je efekt epilace chabý. Kromě toho je laserový paprsek účinný na vlasové cibulky, kde je chloupek v aktivní fázi růstu. Na další dvě fáze je laser neúčinný. To je důvod, proč je nutné absolvovat laser v několik sezeních tak, aby bylo ošetřeno co největší množství chloupků. V odborné literatuře se udává průměrný počet laserových ošetření 6-12.

Počet sezení a účinnost laserového ošetření ovlivňuje celá řada faktorů. Nejdůležitější z nich jsou fototyp pokožky, typ a barva chloupku, hormonální změny organismu. Také samozřejmě záleží jaký typ laseru je používán. Mezi nejefektivnější lasery jsou řazeny alexandritové lasery, s vlnovou délkou 755 nm a diodové klasery s vlnovou délkou 806 až 810 nm. U těchto laserů byly prokázány dlouhodobé účinky laserové epilace. Ostatní zařízení, často používané IPL (intezivní pulsní světla) v kosmetických zařízeních a domácích IPL, jsou méně účinná, bez prokazatelných dlouhodobých účinků na redukci růstu ochlupení. Domácí IPL světla spíše zpomalují růst chloupků v době jejich užívání.

V našem zařízení se věnujeme laserovým epilacím takřka 10 let. Laserové epilace jsme prováděli řadou laserů a dlouho jsme vybírali laser, který by byl velmi efektivní a zároveň komfortní a málo bolestivý při ošetření. Laserm, který se nám takto osvědčil, je alexandritový laser od renomované americké firmy Candela, s vlnovou délkou 755 nm, laser GentleLASE. Zároveň je laser velmi bezpečný a je vybaven chladícím systémem, kdy chladící spray je vstřikován na povrch pokožky během laserového zákroku tak, aby povrch pokožky byl co nejméně traumatizován průchodem laserového parsku. Tento laser je v naší ambulanci používán od září 2015.

V našem zařízení je možné provádět i epilaci u tmavých fototypů IV a V, kde je nutné použít lasery s vlnovou délkou 1064 nm. Na tytio fototypy používáme laser opět od firmyCandela - laser Gentle YAG.

Jaká by měl být příprava pokožky na laserové ošetření a jaké je péče o pokožku po laseru?

  • Před laserovou epilací by pokožka neměla být opálená.
  • Chloupky by se neměly 4-6 týdnů vytrhávat pinzetou, odstraňovat voskem nebo chemicky.
  • K zákroku je vhodné ochlupení zastřihnout nebo oholit do délky chloupku okolo 1 mm a méně.
  • V den zákroku nemazat na pokožku žádný krém.

Po zákroku je nutné zabránit působení UV paprsků na ošetřenou lokalitu, zákaz slunění a solaria na 4-6 týdnů. Pokud bude ošetřená oblast vystavována UV zářením, je nutné používat opalovací krémy s vysokým faktorem - nejlépe 50. Ošetřená oblast může být po laseru lehce zarudlá, s lehkým otokem v okolí chloupků. Ošetřenou krajinu je možno chladit gelovými polštářky. Den po laseru je možno použít na pokožku šetrný make up.

Epilace kosmetickým laserem

Spektrum zákroků

Chci se objednat

OFA

Je čas na dárkové poukazy!

Info na tel.
606 285 110